Dobre, bo polskie. Dlaczego warto kupować lokalnie?
![Dobre, bo polskie. Dlaczego warto kupować lokalnie?](/data/include/img/news/1588921631.jpg)
Od wieków w Polsce panowała moda na cudzoziemszczyznę, którą artyści często piętnowali. Ignacy Krasicki w swojej satyrze “Żona modna” w groteskowy sposób wyśmiewa zamiłowanie do wszystkiego, co nie jest polskie. Jeszcze w ostatnich latach ubiegłego wieku produkty z zagranicy cieszyły się ogromną popularnością. Były uznawane za towary lepszej jakości, były droższe i atrakcyjniejsze. Czy ten trend wciąż obowiązuje? Czy wciąż to co lokalne, traktujemy z przymrużeniem oka? W końcu, czy warto kupować polskie produkty w dobie pandemii? Zapraszamy do wspólnych rozważań.
Moda na Zachód vs moda na polskie
Polska i kraje słowiańskie kojarzą się raczej z uboższą częścią Europy, słabiej rozwiniętą gospodarczo i wolniej się rozwijającą. Dlatego od zawsze byliśmy wpatrzeni w bogatszy i barwniejszy zachód Europy, w wybujałą kulturowo Francję, Włochy czy Anglię. W takiej postawie nie ma oczywiście nic złego, pod warunkiem jednak, że jest to zdroworozsądkowe podejście. Należy poznawać inne kultury, podróżować i uczyć się języków, ale nie można popadać w skrajności. Owszem, inspirujmy się cudzoziemszczyzną, ale w większej mierze skupiajmy się na tym, co nasze, swojskie i lokalne. Modne ostatnio stało się wyrażenie “mała ojczyzna”, które odnosi się bezpośrednio do niewielkiego obszaru, z którym jesteśmy związani przez pochodzenie czy zamieszkanie. Od kilku lat moda na lokalne artykuły przemysłowe zyskuje na sile, zaczynamy naprawdę doceniać swojskie produkty i swoje dziedzictwo kulturowe. Konsumenci są coraz bardziej świadomi i szukają wysokich jakościowo towarów, zagłębiają się również w historię i śledzą tradycję. Nic więc dziwnego, że życie odradza się w kołach gospodyń wiejskich, które kultywują historię, umacniają wiedzę o dawnej kulturze, muzyce i zwyczajach. Zaczęliśmy również bardziej doceniać polską kuchnię i polskie produkty. Rozumiemy, że nierzadko polskie pochodzenie wiąże się z lepszą jakością i wyższą ceną, szczególnie jeśli producent wytwarza swoje produkty ręcznie, a nie na masową skalę. Takie hasła jak: “polski design”, “polski produkt”, “lokalny wyrób”, “hand made” są przez świadomych Klientów doceniane, a wręcz poszukiwane. Dobre, bo polskie zyskuje na sile zarówno w sferze przemysłu obuwniczego (polskie buty), odzieżowego, gastronomii, jak i wielu innych dziedzinach gospodarki.
Dlaczego warto kupować polskie produkty?
Powodów jest wiele. Jednym z nich jest jakość, ponieważ produkty znad Wisły nie odbiegają poziomem od towarów zachodnich, ponieważ polskich producentów obowiązują te same normy, które funkcjonują w całej Unii Europejskiej. Często nawet jakość rodzimego przemysłu przewyższa poziomem tożsame towary z importu. Konsumenci stawiają na jakość, są coraz bardziej świadomi, czytają metki, składy produktów i etykiety. W dobie cyfryzacji i łatwego dostępu do Internetu szanse na zdobycie rzeszy wiernych Konsumentów, mają jedynie rzetelni producenci. Zatem czy warto kupować polskie produkty? Zdecydowanie tak! Jeśli zwracasz uwagę na jakość towaru i uczciwość wytwórcy, zdecydowanie prościej jest prześwietlić rodzimego przedsiębiorcę niż tego z zagranicy.
Stawiamy na polskie, czyli zakupy w czasie epidemii
Skutki epidemii, jaka dopadła nas znienacka, będą odczuwalne zarówno w gospodarstwach domowych, niewielkich firmach, jak i dużych przedsiębiorstwach. Jest jednak sposób, aby w niezbyt odczuwalny sposób wesprzeć całą polską gospodarkę, a chodzi właśnie o kupowanie polskich produktów. Warto zwracać uwagę, aby kapitał firmy również był polski, ponieważ wiele rodzimych firm sprzedało swoje udziały zagranicznym przedsiębiorcom, którzy nie odprowadzają podatków w naszym kraju. Tym sposobem, część pieniędzy, jakże potrzebnych w tym czasie, od nas ucieka. Spróbuj więc poczytać, poszperać w Internecie i zacznij robić zakupy u lokalnych producentów i dostawców. Wbrew pozorom takich firm nie jest dużo, a wśród ogromnych koncernów i znanych marek ciężko doszukać się polskiego kapitału. Pomocne w tym celu będą różne darmowe aplikacje, które pomogą w znalezieniu rzetelnej, rodzimej firmy.
Polskie buty od Brilu.pl
Sukcesywnie wdrażając swoją politykę produkcyjną zadbaliśmy o to, aby nasze buty, jak i każdy półprodukt, który im towarzyszy, pochodził z Polski. W tym momencie każdą parę butów damskich i obuwie męskie tworzymy lokalnie, bez użycia tańszych zamienników z Azji. Kupując polskie buty od Brilu.pl masz pewność, że sięgasz po dobry produkt, który posłuży Ci przez kilka sezonów. Zaufały nam setki Klientów, dzięki czemu możesz być pewna/pewien, że zamawiając u nas eleganckie szpilki czy skórzane męskie buty wizytowe, dobrze inwestujesz swoje pieniądze. Polskie buty robione ręcznie to serce naszej firmy, nasza duma i chluba. Co jednak mamy na myśli mówiąc, że wszelkie elementy towarzyszące obuwiu również tworzymy w Polsce? Produkujemy także skórzane wkładki do butów, wszywki, sznurówki, pudełka na buty. Wszystkie te elementy są lokalne. Dzięki temu mamy również możliwość monitorowania produkcji na każdym etapie, nawet na tym, który wydaje się być najmniej istotny. Nasze polskie buty ręcznie robione są gwarancją jakości, dbamy o każdy detal, tworzymy projekty, szyjemy, kleimy, dopieszczamy. To dlatego efekt finalny, czyli gotowa para ślubnych czółenek na słupku, jaka do Ciebie trafia, jest wręcz doskonała. Włoski styl polskich butów? Z zaufanym obuwniczym sklepem internetowym Brilu.pl jest to możliwe. Dzięki nam zachowasz modny image bez rezygnacji z lokalnych produktów. Piękne, stylowe buty, które wpisują się w nowoczesne trendy obuwnicze to nasza obietnica względem świadomego Klienta. Obietnica, którą staramy się spełniać na każdym kroku już od dawna. Mamy nadzieję, że zaufanie, jakim nas obdarzasz, zaowocuje udanym zakupem wymarzonej pary butów na każdą okazję. Pamiętaj, że istniejemy i staramy się rozwijać i udoskonalać nasze produkty właśnie dla Ciebie <3
Brilu.pl z miłości do lokalności!